آرشیو لـ بهمن, ۱۳۹۱

کشتی نباید به سادگی ازصحنه بازی های المپیک حذف شود

راهکارهای عملیاتی برای مبارزه با پیشنهاد کمیته بین المللی المپیک و حذف کشتی در بازی های ۲۰۲۰
مقدمه :
وقتی به تاریخچه بازیهای المپیک می نگریم پی خواهیم برد که نبردهای تن به تن و بدون سلاح که به نوعی پدر کشتی امروز می باشد از پربیننده ترین مبارزات این بازی ها بوده است ووجودآن به نوعی با وجود بازی های المپیک و المپیادهاعجین شده است .مبارزات قهرمانان و ورزشکاران در این رشته ورزشی بیانگر حاکم شدن روح پهلوانی و سلحشوری بر بازی ها بوده است.
مسابقات کشتی که عمری به اندازه خود المپیک دارد، همه ساله در بازی ها  ادامه یافت و تعداد شرکت کنندگان و کشورهای مشتاق آن دوره به دوره افزایش پیدا کرد.
البته کشتی و قوانین حاکم بر آن طی سالهای متمادی بازی ها، دچار تحولات زیادی شدند از تغییر زمان کشتی تا تغییر در اوزان و تعداد شرکت کنندگان حتی تغییراتی در نحوه مبارزه روی تشک.
تمامی این تغییرات حاکی از این بود که این ورزش پهلوانی پرببینده ترو پرشورترشود، سرعت آن افزایش یابد و تماشاگران آن شاهد صحنه های زیبا و اجراهای فنی قهرمانان خود باشند. (ادامه مطلب…)

LinkedInFacebookTwitterGoogle+DiggEmail

مدیریت ورزشی چیست؟

مدیر ورزشی کیست؟
با توجه به اینکه در هیاهوی امروز ورزش کشور و چالش های پیرامون آن ، درگیری های ذهنی زیادی برای علاقمندان نسبت به گذشته ایجاد شده  است  ودر این رهگذر یکی از اساسی ترین مسائلی که بیشترین نگرانی را نزد آنان رقم زده “مدیریت ورزش” در سازمان های ورزشی می باشد، لازم دانستم جهت روشن شدن افکار ورزش دوستان، مشخصه های مدیران ورزشی که در قالب مهارت ها، وظایف، مسئولیت ها و نقش های مدیریتی آنان می باشد را به طور مختصردردو قسمت بیان کنم. البته هدف نهایی از این فعالیت، آشنایی عموم این افراد با چهره یک مدیر ورزشی در سازمان مطبوعش می باشد. این سازمان می تواند وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، فدراسیون ها، ادارات کل تربیت بدنی، باشگاه ها و دیگر سازمان های کوچک و بزرگ ورزشی باشد که امروز شاهد فعالیت آنان به عنوان یک ساختار ورزشی می باشیم.
قسمت اول
از سال ۱۳۰۶ تا کنون که قریب بر ۸۵ سال یعنی تقریباً ۸ دهه از عمر شروع اولین فعالیت های سازمان یافته در کشورمان برای ایجاد یک ساختار سیستمی می گذرد کمتر مشاهده شده است که مدیری با شاخصه های اختصاصی سازمان های ورزشی سکان ورزش کشورمان را به دست گرفته و دارای حداقل استانداردهای لازم برای اداره ضمام امور ورزش در ایران بوده باشد. (ادامه مطلب…)

LinkedInFacebookTwitterGoogle+DiggEmail

Sponsored By

>کلیه حقوق مادی و معنوی برای وبسایت سعید آذری محفوظ می باشد © توسعه یافته توسط HamyarWP همیار وردپرس