آرشیو لـ شهریور, ۱۳۹۱

مسابقات وزنه برداری بازیهای آسیایی گوانگجو – چین

مسابقات وزنه برداری بازیهای آسیایی گوانگجو – چین

LinkedInFacebookTwitterGoogle+DiggEmail
نظر بدهید : ادامه...

آمادگی لندن برای برگزاری بازیهای المپیک ۲۰۱۲

مسابقات تابستانه المپیک ۲۰۱۲ رسما در روز ۲۷ جولای ۲۰۱۲(جمعه ۶ مرداد ماه ۱۳۹۱) آغاز می شود و ورزشکاران از سراسر دنیا برای رقابت با یکدیگر جهت کسب عنوان قهرمانی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

• دهکده المپیک لندن و میزبانی ورزشکاران

در این رابطه، دهکده المپیک لندن میزبان ۱۶ هزار ورزشکار و مربی حاضر در المپیک ۲۰۱۲ لندنخواهد بود. دهکده ورزشکاران پارک المپیک که محل استقرار ۱۶ هزار ورزشکار و مربی بیش از ۲۰۰ کشور جهان است روز ۲۶ تیر ماه ۱۳۹۱ به طور رسمی بازگشایی شد و ورزشکاران کشورهای مختلف رفته رفته در آن استقرار پیدا خواهند کرد. این دهکده بیش از ۳۳۰۰ آپارتمان دارد. کنسرسیومی متشکل از یک شرکت بریتانیایی و یک شرکت قطری دهکده المپیک را به قیمت ۵۵۷ میلیون پوند خریده اند و قرار است پس از المپیک، آن را پس از اضافه کردن ۲ هزار واحد دیگر، تبدیل به یک مجتمع مسکونی کنند.

به گفته ستاد برگزاری بازی ها، دهکده المپیک ۲۰۱۲ لندن دارای ۳۳۰۰ دستگاه آپارتمان است. این آپارتمان ها از یک خوابه تا پنج خوابه متغیر هستند و برخی از ورزشکاران نیز در اتاق های مشترک اسکان داده می شوند. تعداد تخت های این آپارتمان ها به ۱۷۳۲۰ تخت می رسد که بطور میانگین برای هر ورزشکار ۱۶ مترمربع فضا در نظر گرفته شده است. هر آپارتمان دارای امکاناتی از قبیل تلویزیون و دسترسی به اینترنت است. سالن غذاخوری این محل می تواند بطور همزمان ۵۵۰۰ نفر را پذیرا باشد. ضمن اینکه مکان های ورزشی و تفریحی متعددی نسبت به هر سلیقه در این مجتمع در نظر گرفته شده است. بوریس جانسون شهردار لندن در آستانه بازی ها به دهکده المپیک سفر کرده و از قسمت های مختلف آنجا بازدید کرده بود.

• صدا و سیما و پوشش گسترده المپیک لندن

مشعل المپیک لندن روز جمعه ششم مرداد، در شهر لندن روشن می‌شود و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان افتتاح رسمی سی امین دوره مسابقات المپیک را جشن می‌گیرند. گروه ورزشی ایران نیز برای شرکت در المپیک امسال در ۱۴ رشته نمایندگانی را به این مسابقات اعزام کرده است و بینندگان ایرانی برای دیدن و شنیدن خبر افتخارآفرینی این ورزشکاران لحظه شماری می‌کنند.

همزمان با برگزاری این مسابقات، شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی ایران هر‌کدام برنامه‌های گسترده‌ای را برای پوشش صوتی و تصویری این مسابقات تدارک دیده‌اند. شبکه‌های یک، دو، سه، تهران و ورزش سیما ویژه برنامه‌هایی را با محوریت المپیک ۲۰۱۲ در جدول پخش خود گنجانده‌اند. این شبکه‌ها در ساعات ۱۶، ۱۳:۳۰ و همچنین ۱۷ و ساعت ۲۳:۳۰ ویژه برنامه‌های المپیکی را تقدیم علاقه مندان می‌کنند. شبکه ورزش نیز در این یک ماه شبکه المپیک می‌شود و به صورت تمام وقت اخبار و گزارش‌های ورزشی المپیک را پوشش می‌دهد.

از آنجا که مسابقات المپیک از ساعت ۱۲ تا ۲۴ به وقت ایران در جریان است، شبکه‌های مختلف در فواصل زمانی متنوع با شهر لندن ارتباط برقرار می‌کنند تا خلاصه‌ای از اتفاقات ورزشی را تقدیم علاقه‌مندان کنند. پخش زنده مسابقات مهم نیز جزو ماموریت‌ این برنامه‌هاست. همچنین رادیو ورزش در ایام برگزاری المپیک از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۳۰ دقیقه بامداد ارتباط زنده و لحظه به لحظه با محل برگزاری مسابقات خواهد داشت.

گزارشگران اعزامی، فقط به مسابقات ورزشکاران ملی خودمان می‌پردازند و در دیگر رشته‌ها همچون شنا، بسکتبال و والیبال گزارشگران از طریق تصاویر تلویزیونی، مسابقات را گزارش می‌کنند. همچنین در رادیو ورزش علاوه بر خبرنگاران اعزامی یک گروه ویژه شامل خبرنگار و مترجم در استودیوی تهران مستقر شده اند که اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند.

LinkedInFacebookTwitterGoogle+DiggEmail
نظر بدهید : ادامه...

طرح موج مکزیکی در نمای خارجی استادیوم ورزشی هند

این استادیوم ورزشی از دو بخش مجزا تشکیل شده که با استفاده از کشش در امتداد نوار دور استادیوم به یکدیگر راه پیدا کرده‌اند، چرا که این ساختمان همچون قطره آب کشیده و خوابیده طراحی شده است

استودیو معماری Symbiosis هندوستان موفق به ارایه طرح موج مکزیکی در نمای خارجی استادیوم ورزشی این کشور شده‌اند تا بتوانند از این طریق تلفیق مناسبی میان چشم‌انداز خارجی ساختمان استادیوم و نوع فعالیت صورت گرفته توسط تماشاچیان داخلی آن برقرار کنند.

این استادیوم ورزشی از دو بخش مجزا تشکیل شده که با استفاده از کشش در امتداد نوار دور استادیوم به یکدیگر راه پیدا کرده‌اند، چرا که این ساختمان همچون قطره آب کشیده و خوابیده طراحی شده است که امتداد این قطره‌های آب به هم وصل شده و کل نمای خارجی استادیوم ورزشی مذکور را تشکیل داده‌اند.

استادیوم مذکور به سفارش سازمان ورزشی Rajiv Gandhi هند طراحی و ساخته شده است که بزرگترین مسابقات فوتبال در سطح جام جهانی در این استادیوم برگزار خواهند شد.

همچنین استادیوم ورزشی هند از سقف متحرک مشبکی توری برخوردار است که در مواقع ضروری در سطح خارجی سالن ورزشی کشیده می‌شود تا به ایجاد امنیت ورزشکاران و تماشاچیان کمک کند.

LinkedInFacebookTwitterGoogle+DiggEmail
نظر بدهید : ادامه...

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وبسایت سعید آذری محفوظ می باشد © توسعه یافته توسط HamyarWP همیار وردپرس