جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری لطفاً ورزش را دریابید

تاریخ 24 خرداد سال 92 روزی است که در خاطر ملت سرافراز و سلحشور ایران برای همیشه باقی خواهد ماند ، تاریخی که یک پیروزی بزرگ را برای همه آن ها رقم زد ، تاریخی که روحیه شادی را در کالبد افسرده ی آن ها دمید و آن ها مجدداً حس کردند می توانند خواسته های بر حق خود را مطرح نموده و به آن دست یابند . این پیروزی تاریخی وقتی به یادماندنی تر می شود که بلافاصله با صعودمقتدرانه تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی و بازیهای دلاورانه تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی والیبال توأم می شود و این شادی هموطنان ما را مظاعف می کند . موجی از امید کشور را فراگرفته است . چه خوب است آقای رئیس جمهور که این پیروزی ها نصیب مردم خوبمان می شود و آن هم به محض ورود شما به عرصۀ مدیریت پر استعدادترین کشور عالم ، ایران عزیز . شاید تابحال رئیس جمهوری با خوش شانسی شما در دهه های اخیر منصب ریاست جمهوری را قبضه نکرده باشد ، رئیسی که با آراء حداکثری از عاشقان میهن عزیزمان آمده است تا از شعارهای انتخاباتی خود که منشاء بروز امید در دلها بوده است دفاع کند و آن ها را به منصه حضور برساند ، خوش شانسی از این منظر که وجود پر برکت شما می تواند به نوعی منشاء تحرک و امید در دل قهرمانان تیم های فوتبال و والیبال ما در اولین گام بوده باشد.

آقای رئیس جمهور ورزش دنیایی است پر از احساس ، عاطفه ، اندیشه و مهارت . دنیایی است که همه چیز را تحت تأثیر قرار می دهد ، شادیها ، غمها ، اجتماع ، اقتصاد ، سیاست همه و همه تحت شعاع این پدیده بی بدیل قرار می گیرند ، با توسعه ورزش ، با اهمیت قایل شدن برای آن چه کارها که نمی توان کرد .

می توان موجی از شادی ، امید ، شادابی را بخصوص در اجتماعی که تنها سرگرمی جوانانش ورزش است بوجود آورد ، می توان انگیزش بود برای پیشرفت جوانانی که عاشق کشورشان هستند .

اما آقای رئیس جمهور برای بوجود آوردن این امواج بایستی ورزش را به اهلش سپرد به متخصصانش به کسانی که شادی آفرین بوده اند برای این ملت دلاور .

ما از این قبیل افراد در کشورمان کم که نداریم هیچ آنقدر داریم که شما مجبور نباشید بروید سراغ غیر متخصصین یا خدای ناکرده سیاسیون .

آقای رئیس جمهور شما در شعارهای انتخاباتی خود به وضوح فرمودید حق را به حق دار خواهید داد ، دورۀ چاپلوس ها و تملق گو ها تمام شد ، دوره دوره ی تخصص مداری و شایسته سالاری است با این قبیل شعارها نور امید را در دل همۀ ما زنده کردید و پیروز میدان انتخابات شدید و بیراه نیست اگر امروز همین مردم که شما را رئیس جمهور منتخب خود اعلام نمودند از شما بخواهند که کار را در هر حیطه به اهلش واگذار کنید بخصوص قشر جوانی که امیدشان به شما است انتظار دارند برای وزارت خانه آنان یعنی ورزش و جوانان اصلح ترین فرد را مدنظر داشته باشید . این حق آنان است آقای رئیس جمهور .

همیشه گمانه زنی ها قبل از شروع یک حرکت باعث بروز شایعات نیز می شود ، امروز شایعه در خصوص ورزش این است که باز هم شاهد حضور آنانی خواهیم بود که قبلاً هم بوده اند ولی چه کرده اند برای این قشر جوان ؟

جناب دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری ، راه 86 ساله ورزش کشور همواره پر از فرازو نشیب بوده است و در این راه ، راه بلدی را در طول تاریخ ندیده ایم که قافله ورزش را بخوبی هدایت نماید ، برای همین است که پیروزی های ورزش یک در میان و شاید هم سه در میان شکل می گیرد . در حالیکه کشوری هستیم سرشار از استعداد ، سرشار از منابع و سرشار از شور پیروزی .

آقای رئیس جمهور مردم خوب و جوان کشورمان از شما انتظار دارند برای یک بار هم شده راه صحیح و دور از هرگونه اشتباهی را برای ورزش و جوانان مشتاق به آن انتخاب کنید . راهی که سر منزل مقصود آن سرافرازی روز افزون دلاوران عرصه ورزش در سطح جهان باشد ، وکسانی می توانند این خواسته ها را جامعه عمل بپوشانند که در عرصه های بین المللی ورزش دارای اعتبار بالایی باشند .

آقای رئیس جمهور چه می شود اگر شخصی مانند ، علیرضا دبیر ، هادی ساعی ، رسول خادم ، محمد دادکان … و یا دیگر دلاور مردان عرصه ورزش ما که پله های آکادمیک آن را نیز به خوبی پشت سر گذاشته اند سکان ورزش کشورمان را بدست بگیرند ، آن ها حتی امروزه قواعد بازی های سیاسی را به علت حضورشان در این عرصه بخوبی می دانند ، این به نوعی حق آنان و حق جامعه ورزش است که در خانه خود مدیریت کنند . این کمترین خواسته جامعه ورزشی از شماست .

خواسته بر حقی که اگر شما که دم از تخصص مداری زده اید آنرا برآورده نکنید از دیگران هیچ انتظاری نیست .

سعید آذری
کارشناس ارشد تربیت بدنی و مدیریت ورزش

۱ دیدگاه برای “جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری لطفاً ورزش را دریابید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *