طرح موج مکزیکی در نمای خارجی استادیوم ورزشی هند

این استادیوم ورزشی از دو بخش مجزا تشکیل شده که با استفاده از کشش در امتداد نوار دور استادیوم به یکدیگر راه پیدا کرده‌اند، چرا که این ساختمان همچون قطره آب کشیده و خوابیده طراحی شده است

استودیو معماری Symbiosis هندوستان موفق به ارایه طرح موج مکزیکی در نمای خارجی استادیوم ورزشی این کشور شده‌اند تا بتوانند از این طریق تلفیق مناسبی میان چشم‌انداز خارجی ساختمان استادیوم و نوع فعالیت صورت گرفته توسط تماشاچیان داخلی آن برقرار کنند.

این استادیوم ورزشی از دو بخش مجزا تشکیل شده که با استفاده از کشش در امتداد نوار دور استادیوم به یکدیگر راه پیدا کرده‌اند، چرا که این ساختمان همچون قطره آب کشیده و خوابیده طراحی شده است که امتداد این قطره‌های آب به هم وصل شده و کل نمای خارجی استادیوم ورزشی مذکور را تشکیل داده‌اند.

استادیوم مذکور به سفارش سازمان ورزشی Rajiv Gandhi هند طراحی و ساخته شده است که بزرگترین مسابقات فوتبال در سطح جام جهانی در این استادیوم برگزار خواهند شد.

همچنین استادیوم ورزشی هند از سقف متحرک مشبکی توری برخوردار است که در مواقع ضروری در سطح خارجی سالن ورزشی کشیده می‌شود تا به ایجاد امنیت ورزشکاران و تماشاچیان کمک کند.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *